O autorze

Cześć!

Nazywam się Kuba Wilk, mam 30 lat, żonę, psa i tendencję do postrzegania świata w kategorii liczb i prawdopodobieństwa. Z tym ostatnim przymiotem związane są moje pasje i zainteresowania: ryzyko, losowość, teoria decyzji, rynki finansowe i ekonomia. To właśnie tej tematyce poświęcam mojego bloga.
Przez 4 lata zarabiałem na życie pisaniem na temat rynków finansowych, by później przesiąść się na wygodny, korporacyjny fotel. Potrzeba uzewnętrzniania się poprzez treści pisane wciąż jednak we mnie siedzi, stąd decyzja o założeniu bloga. Dlaczego nie powrót do mediów finansowo-ekonomicznych? Blog daje dużo większą wolność niż pisanie na etacie i nie zmusza do generowania informacyjnego szumu. Pozwala mi przy okazji wyjść od czasu do czasu poza „wąską” tematykę ekonomiczno-finansową i przenieść rozważania na inne sfery życia obarczone ryzykiem i losowością.


O ryzyku z perspektywy finansowej i o finansach z perspektywy ryzyka
Jeśli interesujesz się tym w jaki sposób podejmujemy decyzje (i jak poprawić się w tej sferze), jak zachowujemy się w obliczu ryzyka i niepewności (w przeciwieństwie do tego jak powinniśmy się zachowywać), dlaczego zupełnie brakuje nam intuicji statystycznej (i jak się to objawia), a także jak Teoria Gier może pomóc Ci w znalezieniu miłości, to ten blog jest odpowiednim miejscem.
Znajdziesz tu sporo odniesień do finansów (w szczególności inwestowania i oszczędzania) i gospodarki – czasem przetrawionych chłodną, matematyczną kalkulacją, a czasem opisanych z punktu widzenia psychologii poznawczej i behariowalnej. Jako że ryzyko dotyczy praktycznie każdej dziedziny życia, zakres tematów pozostawiam dla siebie otwarty.
Życzę miłego czytania!

0 komentarze:

Publikowanie komentarza